הרצאות וכתיבה על אמנות אורבנית

Freshness Urban Art Fair

אמנות ותרבות תמיד ריתקו אותי. אני בוגרת תואר ראשון בתולדות האמנות ותואר שני במחקר התרבות מאוניברסיטת תל אביב. את התואר השני שלי כתבתי על אמנות אורבנית בישראל - גרפיטי ואמנות רחוב. מומחיותי בנושא זה הביאה אותי לעסוק בו ולדבר עליו בהרצאות שהעברתי בסמינרים, במוסדות לימוד, במרכזי תרבות, בחוגי בית, בראיונות לכלי התקשורת ובכתיבת כתבות ופוסטים למגזינים ובלוגים.

המטרה העיקרית של פועלי (בסיורים, בהרצאות שאני מעבירה ובפוסטים שאני כותבת בבלוג הסיירת) היא להנגיש אמנות אורבנית לקהלים רחבים ומגוונים ולקיים דיון ער אודות המתרחש סביבנו תוך הדגשת הרוח העצמאית, החופשית והייחודית של אחת מהתנועות האמנותיות המרתקות של תקופתנו.

תפקידי כמנהלת המכירות ביריד צבע טרי משנת 2008 ועד היום, מאפשר לי להכיר לעומק את הפן המסחרי של האמנות העכשווית הצעירה בישראל, ובכלל זה גם את הפן המסחרי של כמה מאמני הרחוב הישראלים המובילים, אשר הציגו בחממת האמנים העצמאיים של יריד צבע טרי במהלך השנים.

במהלך לימודיי לתואר שני, אצרתי שתי תערוכות קבוצתיות בהשתתפות אמנים אורבנים ישראלים מובילים והמשכתי את המחקר שלי בנושא. התערוכה "היפר-ונדליזם", אותה אצרתי במחסן 2 בנמל יפו בשנת 2010, הייתה פרויקט הגמר שלי בלימודי אוצרות ועיצוב תערוכות (ביחידה ללימודי המשך של הטכניון) ואחת התערוכות הראשונות בארץ שהוקדשו לסוגה האמנותית שנהוג לכנותה אמנות רחוב.

בשנת 2013 הקמתי את הסיירת סיורי אמנות שמציעה סיורי עומק איכותיים לאנשים שמתעניינים באמנות, בחברה ובסביבה בה אנו חיים. הסיורים מתקיימים במרחב הציבורי העירוני ובחללי אמנות ועוסקים בתרבות העכשווית דרך המשקפיים של האמנויות הפלסטיות. בשנת 2018 יזמתי יחד עם שותף את פרֶשנֶס - יריד אמנות אורבנית ראשון מסוגו בישראל.

אני רואה בהזדמנות לדבר עם אנשים על אמנות גבוהה בגובה העיניים זכות גדולה ותמיד שמחה להרצות בפני קבוצות, להתראיין, לכתוב כתבות ופוסטים, ולקדם שיתופי פעולה בתחומי מומחיותי. מעת לעת, אני גם יוצאת בסדרה של הרצאות אליהן ניתן להירשם כיחידים/ות. על מנת לקבל עדכונים בנושא זה, מומלץ להירשם לניוזלטר שלי. ניתן גם לכתוב אליי למייל האישי שלי לגבי שיתוף פעולה.

הרצאות וראיונות לגופי תקשורת ולמוסדות אמנות:

גלריה זהזהזה, תל אביב - הרצאה

כאן, "חמש מקורי" - פסטיבל הקירות חיפה

גלי צה"ל, "רבע לעירוני" - ראיון

חדשות הלילה - ראיון

רשת ב', "שישי בשש" - ראיון

כנס מותר לאמנות, הפקולטה לאמנויות, אוניברסיטת תל אביב - הרצאה

ערוץ 2, חדשות הלילה - ראיון

כאן, "מועדון תרבות" - המלצות 

אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לאמנויות, החוג לתולדות האמנות

קטעים נבחרים מסיור גרפיטי בפלורנטין

TLV1 Radio - interview

Alternative Tel Aviv alternativetlv@gmail.com
© 2013 Yael Shapira All Rights Reserved

הסיירת סיורי אמנות tours@hasayeret.co.il
© התשע"ג - 2013 יעל שפירא כל הזכויות שמורות