סיכום שנה באמנות אורבנית - חמשת הגדולים של הסיירת לשנת 2017

תערוכות נושא גדולות במוזיאונים, קליפ בינלאומי ופנינים של אמנות ברחובות הערים - אין ספק ששנת 2017 הייתה השנה של הקולקטיב, שטובים השניים מן האחד ושטוב הקולקטיב מאשר סתם לבכות לבד בסטודיו. סיכום שנה של הסיירת.


תערוכה של קולקטיב פריטימס בבית העיר תל אביב
קולקטיב פריטימס הוקם בתל אביב בשנת 2014 ע"י אלון מאירי, בן קאופמן (Desilva Boards) והאמן והמעצב בועז סידס, הלוא הוא UNTAY. הבית הפיסי של פריטימס נמצא בדיוק על קו התפר בין שכונת פלורנטין לבין יפו ובשלוש שנים האחרונות אירח תערוכות שוות שהיו גם מסיבות וארועי מכירה של אמנות איכותית במחירים אטרקטיביים. בחודש אפריל 2017 נפתחה תערוכה של חברי הקולקטיב במוזיאון העיר תל אביב – בית העיר. קיימנו סיור מיוחד בהדרכת טלי קיים בתערוכה המונומנטלית הזו וגם פרסמנו ביקורת על התערוכה שכתב קובי קריגר, כאן בבלוג. התערוכה הייתה יריית הפתיחה להתפתחויות שונות ומעניינות בתחום הסטריט ארט בארץ שחלו השנה, גם מחוץ לתל אביב.

 

 

פסטיבל קירות חיפה
פסטיבל קירות חיפה נפתח לקהל בתחילת ספטמבר 2017. את הפסטיבל הפיקו חברי ה- Broken Fingaz Crew האגדיים מחיפה בתמיכת מינהלת עיר תחתית. הוזמנו אמנים/יות מרחבי הארץ והעולם להשתתף והתוצאה היא לא פחות ממרהיבה. על ארוע הפתיחה המפגיז שהיה שם דיברתי בתכנית חמש מקורי בערוץ "כאן" ולאחר מכן השקנו את סיור הגרפיטי החדש שלנו בעיר התחתית, שעוסק ביצירות האמנות שנעשו לכבוד הפסטיבל.

 

 

קליפ של הברוקן פינגאז קרו מחיפה לשיר של להקת יו 2 והראפר קנדריק למאר
עדיין בחיפה אבל עם הפנים החוצה לזירה הבינלאומית, הברוקן פינגאז קרו מחיפה כבשו את העולם השנה רשמית עם אנימצית סטופ מושן מדהימה לשיר "American Soul" של להקת יו 2 והראפר קנדריק למאר. הקליפ יצא ממש לאחרונה בנובמבר אך כבר עושה הדים ברחבי העולם כולו. כבוד! 

 

 

התערוכה "אמנות מסוכנת" במוזיאון חיפה
המאורע הכי טרי, עדכני ושנוי במחלוקת ברשימה שלנו, הוא התערוכה אמנות מסוכנת שנפתחה במוזיאון חיפה לאמנות. בתערוכה מציגים כמה מהאמנים האורבניים המוכרים בישראל כמו למשל אנה מירקין (שעבודה שלה נבחרה להיות הפנים של התערוכה ומופיעה ברב הפירסומים שיצאו לקראת ארוע הפתיחה), ניצן מינץ, Dede, ו Ame72. כבר עסקנו בהרחבה בתערוכה כאן בבלוג אז רק נציין שהיא בהחלט מעניינת ושווה ביקור.

 

 

יוזמות עצמאיות בירושלים
בירושלים לא היה השנה איזה ארוע אמנות אחד גדול בתחום הסטריט ארט שנראה לנו חשוב לציין במיוחד, אלא יותר תערוכות קטנות, יוזמות פרטיות וכן אפילו עבודות מוזמנות, שפשוט היממו אותנו כשבאנו לרענן את סיור הגרפיטי שלנו בירושלים לקראת החורף. כמובן שרב הקרדיט על כל הטוב הזה ברחובות ירושלים השנה מגיע לאחים אלנה וגאב, צמד האמנים Brothers of Light - ירושלמים, בוגרי בצלאל ואמנים יוצאים מגדר הרגיל. הם גם חברים בקולקטיב פריטימס והציגו בתערוכה בבית העיר וגם הוזמנו להשתתף בפסטיבל קירות חיפה. מבחינתנו זו הייתה השנה של האחים של האור ואכן הרבה מהסיור שלנו בירושלים עוסק באמנות שלהם. הסיור יוצא במהדורה חורפית חגיגית ביום שישי ה-12/1. כולם מוזמנים.

 

 

שתהיה לכולנו שנה של אור
שלכםן, צוות הסיירת.

 

Please reload

חזרה לאתר הסיירת

אל תחמיצו אף פוסט!

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

  • RSS - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
Please reload

אמנות רחוב, גרפיטי, אמנות אורבנית, אמנות רחוב בישראל, גרפיטי בתל אביב, גרפיטי בחיפה, הסיירת בלוג, תרבות אורבנית, אורבניזם, אמנות חברה וסביבה.

תגיות

Alternative Tel Aviv alternativetlv@gmail.com
© 2013 Yael Shapira All Rights Reserved

הסיירת סיורי אמנות tours@hasayeret.co.il
© התשע"ג - 2013 יעל שפירא כל הזכויות שמורות